PL / EN
Copyright 2021 Synkro Sp.J.

Event App

Graphic Design, Mobile App, UX

Korporacyjny event nie zawsze musi wyglądać tak samo. Zamieńmy to w dobrą zabawę.

Nasze zadanie

We are SYNKRO

W 2014 roku jeden z naszych klientów zlecił nam zaprojektowanie aplikacji mobilnej, która miała być głównym narzędziem integrującym uczestników podczas organizowanego eventu.

Oprócz dostępu do podstawowych funkcji takich jak agenda, informacje o imprezie, wskazówki dojazdu, aplikacja zawierała szereg nietuzinkowych rozwiązań dających masę zabawy i umożliwiających każdemu z uczestników bycie nie tylko gościem, ale ważnym ogniwem, integralną częścią wydarzenia.

Gamifikacja

Jednym z podstawowych założeń aplikacji było wykorzystanie gamifikacji. Podczas eventu odbywały się konkursy, quiz oraz tzw. FREE PLAY, a smartfon był ich nieodzownym elementem.

Uczestnicy byli wynagradzani za zawarcie nowej znajomości, rozwiązanie zadania czy odnalezienie ciężko dostępnej informacji. Zbieranie punktów odbywało się przez skanowanie kodów QR, więc zdecydowaliśmy, że w “ferworze walki” ta funkcjonalność musi być dostępna od razu z każdego ekranu. Także udostępnienie swojej unikatowej wizytówki w postaci kodu QR musiało być dostępne za pomocą jednego tapnięcia.


Gracze

“Gracze” mieli oczywiście możliwość kontrolowania swojego postępu i podejrzenia kto “rządzi” na evencie. Profil użytkownika obfitował w łatwo dostępne statystyki, ranking, listę poznanych osób oraz najważniejsze do osiągnięcia cele.

Z estetycznego punktu widzenia, zaprojektowaliśmy aplikację wykorzystującą mocne kontrasty na jasnym tle. Dzięki temu najważniejsze funkcjonalności nie ginęły w gąszczu dostępnych informacji.

Satysfakcja

Aplikacja cieszyła się wielkim powodzeniem i z pewnością dzięki zawartym w niej wielu świetnym pomysłom wydarzenie zapadło użytkownikom w pamięć. Nie odbyłoby się to oczywiście bez świetnej organizacji po stronie klienta i doskonałemu zespołowi IT, który trzymał puls nad jej prawidłowym działaniem.